Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Eyelinery i kredki

( ilość produktów: 40 )

Eyeliner - produkty do rysowania kresek na powiece

Każda z nas ma swój ulubiony sposób na perfekcyjny makijaż oka. Dlatego oferujemy wiele różnych rodzajów produktów:

  • Kredka do oczu najbardziej klasyczny sposób na nanoszenia kreski na powiece.  Warto dbać o to, by była dobrze naostrzona.

  • Eyelinery w płynie w przeciwieństwie do kredek wymagają wprawy w używaniu, w zamian umożliwiają uzyskanie pięknych i jak najcieńszych linii.

  • Żelowe eyelinery nadają się zarówno do cienkich linii, jak i grubych kresek. W tym przypadku istotną rolę gra pędzelek, którym nanosisz żel na powiekę – powinien być wykonany ze sztywnego włosia, które utrzymuje swój kształt mimo nacisku.

  • Eyeliner w pisaku działa podobnie jak pisak czy pióro. Wystarczy go otworzyć i namalować na powiece linię. Końcówka pisaka umożliwi nakreślenie cienkiej kreski w wewnętrznym lub zewnętrznym kąciku.

Jak narysować perfekcyjną kreskę na powiece?

Rysowanie kresek na powiekach niczym nie różni się od rysowania na kartce papieru. Podstawa to  pewna ręka i trochę wprawy. 

  1. Podziel obszar powieki na trzy części – zewnętrzną z „jaskółką”, wewnętrzny kącik i środkową część od środka oka do zewnętrznego kącika.

  2. Przeciągnij linię od środka powieki aż do zewnętrznego kącika.

  3. Następnie domaluj wewnętrzną część – zaczynając do miejsca, w którym zaczynają rosnąć rzęsy w wewnętrznym kąciku aż do środka powieki, w którym już widnieje linia. 

  4. Postępuj tak samo na drugiej powiece

  5. Na zakończenie makijażu przejdź do zewnętrznego kącika, by nakreślić „jaskółkę”. Rozpocznij od nakreślenia linii, rozpoczynając w zewnętrznym kąciku oka i przeciągając ją ku górze. Nakreśl kształt i kierunek na obu powiekach i dopiero potem połącz „jaskółki” z istniejącą już linią na powiekach, na zakończenie wypełniając wolną przestrzeń między kreskami.

 

 

 

 

pixel