Jak zapuścić brwi? 6 sposobów na piękne brwi
Jak zapuścić brwi ?
W świecie beauty każdy element makijażu jest istotny. W mroczniejszych czasach wschodzącej, polskiej sceny profesjonalnego make-up panowało przekonanie, że liczą się tylko poszczególne elementy makijażu. Nie patrzono na stylizację jako całość. Świadectwem tego podejścia są kobiety z problemem źle wyrwanych, przerzedzonych brwi. Jest to zmora pań, które chcą zapuścić naturalne brwi, przez lata sukcesywnie torturowane pęsetą. Jednak jest nadzieja! Jak więc zapuścić mocne, gęste brwi? Wystarczy trzymać się kilku prostych rad.
Modne brwi
Co sezon zmienia się moda na wszystko, również brwi. W konsekwencji tak wiele kobiet ma zbyt cienkie, zbyt krótkie lub nierówne brwi. Raz mamy modę na brwi grube i ciemne, innym razem cienkie i delikatne. Okresowe skubanie i osłabianie bardzo źle odbija się na kondycji cebulek. Dlatego proponujemy postawić na naturalność. Tak! Naturalne brwi nigdy nie wyszły i nie wyjdą z mody. Brwi dobieramy do kształtu twarzy i oka - nie do aktualnej mody. Twoje brwi są grube i krzaczaste? Wystarczy je delikatnie wyregulować, najlepiej w salonie który specjalizuje się w makijażu.
Naturalne brwi są ozdobą samą w sobie. Jeśli przyłożymy się do pielęgnacji, na długie lata będziemy mogły zapomnieć o mocnym makijażu. Na co dzień wystarczające będzie przeczesanie żelem utrwalającym.
Aby więcej nie marnować całego poranka na makijaż i dorysowywanie, zadbaj o brwi od razu!
Zapuszczanie brwi - nie takie straszne!
1. Olej rycynowy na brwi
Jedną z bardziej popularnych metod na zapuszczenie brwi jest aplikacja olejku rycynowego. Sposób, który chyba każdy zna, ale warto o nim wspomnieć ponieważ DZIAŁA! Wymaga przede wszystkim regularności i cierpliwości.
Ogromną zaletą oleju rycynowego jest nieskomplikowany sposób użycia – wystarczy nałożyć cienką warstwę kosmetyku na całą powierzchnię brwi i pozostawić na całą noc. Najlepiej sprawdzi się tu aplikator szczoteczki jednorazowej lub patyczek kosmetyczny. Rano należy spłukać olejek letnią wodą i dokładnie osuszyć skórę. Niektóre kobiety stosują olejkek arganowy lub migdałowy zamiast rycynowego. Sposób użycia jest taki sam.
2. Oliwa z oliwek na brwi
Oliwa ma miliony zastosowań – niektórych może zaskoczyć, że przy brwiach sprawdzi się równie dobrze, jak na pizzy. Po wtarciu w brwi, stymuluje cebulki włosowe do wzrostu. Dzięki temu włosy stają się grubsze i dłuższe. Do aplikacji najlepiej użyć wacika kosmetycznego lub szczoteczki do brwi. Oliwę wcieramy na noc i zmywamy rano dowolną ilość czasu – nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych.
3. Olej kokosowy na brwi
Olej kokosowy został kilka lat temu odkryty na nowo i z miejsca stał się hitem kulinarno-kosmetycznym. Jest wykorzystywany jako balsam do ciała, odżywka do włosów i krem do twarzy. Najważniejsze to używać oleju nierafinowanego, gdyż w procesie rafinacji traci swoje najcenniejsze składniki. Użycie jest nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku oliwy z oliwek, gdyż olej kokosowy trzeba najpierw podgrzać do uzyskania płynnej konsystencji. Następnie czekamy, aż będzie miał akceptowalną temperaturę i aplikujemy olej za pomocą szczoteczki lub wacika. Regularne stosowanie zagęszcza i wzmacnia brwi, więc warto trochę pomęczyć się rano przy usuwaniu oleju :)
4. Wcierka do włosów na porost brwi
Wcierki do włosów są przeznaczone do stosowania na skórze głowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć ich również na brwiach. Wcierka wzmacnia cebulki włosów i przy długotrwałym stosowaniu ma niezwykle pozytywny wpływ na kondycję owłosienia. W zależności od producenta, taką wcierkę stosuje się na noc, lub jak w przypadku popularnej Banfi – zmywa po kilkudziesięciu minutach od aplikacji.
5. Witaminy na brwi
Dobra dieta to podstawa, nie tylko przy zapuszczaniu brwi! Jeśli zależy nam na ich kondycji, powinniśmy skupić się przede wszystkim na witaminach, które są podstawowym budulcem włosów i paznokci, czyli:
-
witamina E - szpinak, oliwki, orzeszki ziemne, migdały
-
witamina C - cytrusy, papryka, brokuły
-
witamina A – marchew, ziemniaki słodkie, czerwony pieprz
-
kwasy omega-3 - łosoś, oliwa z oliwek na zimno, awokado, orzechy włoskie
-
proteiny ser, jogurty, fasola, soczewica
-
żelazo - chude mięso, mleko, ryby, zielone warzywa
Bardzo ważne jest przeciwdziałanie niedoborom biotyny, czyli witaminy B7. Jej naturalnym źródłem jest przede wszystkim wątroba i żółtka jaj, lecz również pomidory, marchew, szpinak i produkty z mąki pełnoziarnistej. Objawy niedoboru biotyny widać gołym okiem – skóra staje się szara i zaczyna się łuszczyć, zaś włosy, brwi i rzęsy stają się cienkie i kruche.
6. Czesanie brwi
Najbardziej „mechaniczną” z metod jest dynamiczne czesanie brwi za pomocą dedykowanej szczoteczki. Taka czynność pobudza cebulki do wytężonej pracy, dzięki czemu przy regularnym „torturowaniu” nasze włoski będą mocniejsze i grubsze. Pamiętaj – brwi czeszemy zawsze ku górze! Przy okazji możemy użyć żelu do brwi, żeby utrwalić efekt.
Stylizacja brwi
Kiedy już osiągniemy swój wymarzony efekt, warto zadbać o wystylizowanie naszych wymuskanych brwi. Na rynku jest bardzo dużo zestawów, większość składa się ze specjalnego żelu, nakładanego szczoteczką. Warto upewnić się, że żel jest woododporny oraz nie wchodzi z reakcję z potem – inaczej cała praca pójdzie na marne już po pierwszym deszczu czy treningu.
Długofalowo z pomocą przychodzi henna do brwi, która w połączeniu z pęsetą czy trymerem czyni cuda! Henna nie jest drogim zabiegiem i zazwyczaj chodzimy na niego do kosmetyczki przy okazji wykonywania rzęs, czy paznokci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby nabyć potrzebne produkty i wykonać hennę w domowym zaciszu.
Zapuszczanie brwi – czy warto?
Na to pytanie może być tylko jedna odpowiedź – oczywiście, że warto! Naturalny wygląd to moda, która nigdy nie przemija. W następnych sezonach na topie mogą być brwi bardziej smukłe, nieco krzaczaste czy bardziej i mniej podkreślone. Esencją będzie zawsze naturalny, zdrowy włos o który musimy zadbać same – teraz już wiecie jak.